48. CARDION Karlův běh 2019 – výsledky SOBOTA

20.02.2019

Německý mladík Maxim Cervinka a česká reprezentantka Petra Nováková zvítězili v sobotním Cardion Karlově běhu volnou technikou na 22 km.

Krásné, slunečné počasí na Božím daru doprovázelo závodníky po celý sobotní den. Do stopy jako první vyjely dětí, aby je záhy ve startovním koridoru vystřídali dospělí v závodech na 22 a 12 km.

Z pohledu českého fanouška běžeckého lyžování byla hlavní hvězdou závodu současná nejúspěšnější česká reprezentantka a místní rodačka Petra Nováková (LK Slovan Karlovy Vary), která suverénním způsobem vyhrála kategorii žen a v absolutním pořadí byla na skvělém 6. místě: "Byl to moc hezký závod. Pravda je, že maratonů za sebou moc nemám, tak čtyři, pět. Jako malá jsem ale Karla jezdila, to byla tenkrát desítka. Teď se mi moc hodilo, že jsem na víkend doma a proto jsem se rozhodla, že si Karla tréninkově dám. Navíc vyšlo hezký počasí. Jsem ráda. že jsem ho jela. S dnešním výkonem jsem spokojená. Jsem v přípravě na mistrovství světa, kde je na programu volná třicítka a závod proto splnil všechno, co jsem potřebovala. Hlídala jsem si jak tepy, tak i lidi okolo. Přeci jen po startu se jelo ve velké skupině a já nechtěla dojít k nějaké úhoně na materiálu nebo se zranit. Po půlce závodu se pole roztrhalo a já jela v menších skupinkách nebo i sama."

Tuhý souboj kilometr před cílem svádí trojice: Toni Escher, Maxim Cervinka (oba GER) a v zákrytu schován Lukáš Kristejn.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto: Miloš Lubas

Text: Stopa pro život