48. CARDION Karlův běh 2019 – výsledky NEDĚLE

20.02.2019

Králi nedělního Cardion Karlova běhu na 45 km klasicky se stali Jan Šrail (eD system Bauer Team) a Lenka Blažková (SMT).

Jan Šrail (eD system Bauer Team), 1. místo, 45 km: "Po startu se nejelo úplně extra ostrý tempo, vepředu nás byla pořád velká skupinka. Pak jsem ale za to vzal já se Standou a roztrhali jsme to. Trochu bylo pro nás překvapení, že s námi uvisel jeden Němec, kterého jsme ani neznali. Ve druhém kole se začalo více taktizovat. Zkoušeli jsme na sebe i nástupy. Jedinému, komu se povedlo odjet, bylo právě německému závodníkovi Richardovi. Měl na nás už náskok dobrých dvě stě metrů. Standa mi říkal, že na to zrovna nemá, tak to zůstalo na mě, abychom ho dojeli. V těhle podmínkách, kdy se střídal měkčí sníh s promrzlým ani nešlo na dlouho moc ujet, a tak bylo jasné, že pospolu dojedeme až do cíle. Já jsem si pohlídal nájezd do sjezdu před cílem, abych ho jel z první figury a byla to velká výhoda. Tou doubou zrovna cílem projížděla skupinka závodníku z kratších tratí a my se museli kolem nich prosmýknout. A já měl štěstí, že jsem to jel z prvního místa a vyšlo to. Jsem moc rád! Ze Standy na startu jsem ani strach neměl. My se letos potkáváme ve Visma Ski Classics, tak víme, že jsem na tom zhruba podobně. Lyže jsem měl perfektně připravené. Já jsem ještě Karla nejel, jezdím ze Stopy akorát na Šumaváka a musím říci, že to dneska byl parádní závod. Počasí vyšlo super, tratě byly perfektně upravené."

Zleva Richard Leupold, Jan Šrail a Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč (Slavia Pojišťovna Team) 2. místo, 45 km: "Závod se mi moc líbil. Krásná, jezdivá trať. Celou dobu jsme jeli na čele ve třech, ale dojezd mi nevyšel. Nepovedlo se mi závěrečné esíčko a samotná cílová rovinka už byla na mě moc krátká. Přesto mám z třetího místa a samotného výkonu dobrý pocit. Připravuji se na Vassův běh a i z tohoto pohledu to byl vydařený závod."

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto: Miloš Lubas