51. ročník CARDION Karlova běhu je již úspěšně za námi!

23.02.2022

51. ročník CARDION Karlova běhu nabídnul závody s hromadným startem, ale i individuální výzvu.

Jak to celé dopadlo?

Karlův běh byl již třetí zastávkou letošní sezony Stopy pro život. Uskutečnil se o víkendu 19. - 20. února jako již 51. ročník tradičního lyžařského podniku s názvem CARDION Karlův běh. Zázemí bylo, jak již bývá zvykem, postaveno přímo na náměstí na Božím Daru. Počasí bylo opět opravdu zimní :) oba dva dny byl velmi silný vítr a v sobotu byl po konzultaci s Horskou službou dokonce posunut časový harmonogram o 3 hodiny. Za tuto komplikaci se ještě jednou omlouváme, ale bezpečnost našich účastníků je na prvním místě.

Největší obdiv mají naši nejmenší účastníci, kteří letos na Stopě startují zdarma díky podpoře Nadaci PPF. V sobotu se jich vydalo na trať poprat se s větrem více než 230, klobouk dolů!

V sobotu byly vrcholem tradičně závody volnou technikou na 12 a 22 km. Ti, kteří nechtěli závodit s hromadným startem, tak měli odpoledne možnost zúčastnit se individuální výzvy a okruh si projet bez stresu "na pohodu" třeba i s rodinkou.

V neděli se vítr lehce uklidnil a nebylo nutné starty posouvat. Závodilo se s hromadným startem klasickou technikou na 12, 22 a 39 km.

Během víkendu na start postavilo neuvěřitelných 963 lyžařů a za to Vám patří obrovský dík!