51. ROČNÍK

19. - 20. 2. 2022


CARDION  KARLŮV  BĚH 2022

AKTUALITY  &  NEWS

Články, zprávy, informace ...
 

Ve dnech 19. - 21. 2. 2021 proběhla druhá štace Stopy pro život v letošním podivném roce, konkrétně na Božím Daru. Jsme rádi, že jsme v této nelehké době mohli dopřát nadšencům zimního sportování pohyb na čerstvém vzduchu a možnost si individuálně zasportovat. Jak to celé probíhalo?

Dobrých zpráv není nikdy dost! A jak jsme slíbili v tomto týdnu, máme pro vás informace o podobě CARDION Karlova běhu. Opět přinášíme možnost individuálního sportování na čerstvém vzduchu se změřeným časem. V tomto článku jsou k dispozici veškeré potřebné informace. Příjemné čtení!

TRASY  A  PROFILY

PROFIL 12 km

PROFIL 22 km

PROFIL 45 km

PÁR  VĚT  K  HISTORII  ZÁVODU


Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Otci vlasti, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách. 

S nápadem uspořádat v okolí Božího Daru dálkový lyžařský běh, který měl být obdobou švédského "Vasáku", přišli na konci 60. let místní fandové běžeckého lyžování - Jan Praveček starší a Jiří Čáslavský

Na počest zakladatelů se sobotní závod volným stylem koná jako Memoriál Jana Pravečka a nedělní závod klasickým stylem jako Memoriál Jiřího Čáslavského.

Karlův běh je součástí seriálu závodů Stopa pro život, která sdružuje čtyři velmi populární běžecké lyžařské závody na území České republiky. Mimo Karlova běhu to dále jsou Jilemnická 50, Šumavský skimaraton a Krkonošská 70 .

Účastníci závodu mohou využít nadstandardní zázemí - nechybí vyhřívaná převlékací místnost zvlášť pro muže a ženy, úschovna oblečení a lyží, bezplatný základní mazací servis, na trati závodu bohatě zásobené občerstvovací stanice s výživovými doplňky a nápoji od firmy Nutrend, v cíli závodu velkokapacitní stany s jídelnou, barem a kavárnou.

... více z historie


PODĚKOVÁNÍ   PARTNERŮMPARTNERSKÁ  STRUKTURA

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu